Spedycja kolejowa

Szybka wycena

Spedycja kolejowa – zalety:

Przewagą spedycji kolejowej nad pozostałymi formami transportu jest to, że jest jedna z bezpieczniejszych form transportu – nie tylko w przypadku materiałów niebezpiecznych. Zgodnie ze statystykami udostępnionymi przez Urząd Transportu Kolejowego ok 50% pociagów przyjeżdża zgodnie z rozkładem. Średni czas opóźnień pociągów to dla III kwartału dla przewozów krajowych to ok 600 min, a przewozów międzynarodowych 360 min. Jak widać transport kolejowy narażony jest na mniejszą liczbę czynników opóźniających transport.
Spedycja kolejowa i sam transport kolejowy w mniejszym stopniu obciążone są warunkami atmosferycznymi, co wpływa na czas transportu.
Znacznie mniejsze wahania sezonowe wpływające na ceny transportu.
Wielkim plusem jest ładowność, która jest zdecydowanie większa niżeli w transporcie drogowym.
Transport kolejowy jest jedną z bardziej ekologicznych form transportu.

Rodzaje wagonów kolejowych z których spedytor kolejowy może skorzystać:

Przy realizacji usług spedycji kolejowej zawsze bierzemy pod uwagę typ towaru jaki ma zostać poddany transportowi kolejowemu. W pierwszej kolejności należy zaznaczyć, że kolej dzieli się na sektor publiczny i prywatny z którego spedytor może skorzystać.
Same wagony podzielić można na wagony na wózkach budowy specjalnej, z otwieranym dachem, platformy, wagony kryte budowy normalnej i specjalnej, wagony węglarki. Są to tylko podgrupy ponieważ rodzajów wagonów z których korzysta się w ramach transportu kolejowego towarów jest bardzo dużo. Daje to szerokie spektrum możliwych do przewozu towarów.

transport kolejowy

Jak realizujemy spedycję kolejową:

➔ spedycja kolejowa realizowana jest w ramach ładunków masowych krajowych i międzynarodowych;

➔ oferujemy dowóz towarów, w tym również kontenerów od klienta i do klienta, door to door;

➔ usługę składu celnego i opcję magazynu celnego;

➔ odprawy celne eksportowe i importowe;

➔ obsługę ładunków konwencjonalnych w wagonach;

spedycję kolejową i transport w kontenerach w Polsce i w ramach transportu międzynarodowego;

realizujemy przewozy całowagonowe i drobnicowe w kraju i międzynarodowo;

realizujemy ładunki LCL i FCL.

Ikona - grafika

Skorzystaj z usługi spedycji kolejowej:

Usługi spedycji kolejowej realizowane przez firmę Lad Transport są w oparciu o wcześniejsze rozeznanie w jego potrzebach. Nasi spedytorzy na podstawie potrzeb klienta przygotowują odpowiednią ofertę. Skorzystaj z formularza wyceny lub zadzwoń czy napisz bezpośrednio do nas!

Transport na miarę Twoich oczekiwań!

Jeśli szukasz rzetelnej firmy transportowej, którą wyróżnia profesjonalizm – świetnie trafiłeś! Nasi kierowcy posiadają wieloletnie doświadczenie, niezbędne uprawnienia i umiejętności sprzyjające realizacji zleceń.
Dysponujemy flotą przystosowaną do transportu różnego typu ładunków, a także ładunków ADR. Wszystko to sprawia, że gwarantujemy pełne bezpieczeństwo przewozów.

Transport i spedycja drogowa:

Transport i spedycja morska, kolejowa i lotnicza:

Transport i spedycja ekspresowa do 3,5 tony:

Transport i spedycja ADR, cysterny: