Spedycja morska

Szybka wycena

Spedycja morska – co i jak realizujemy:

Transport morski pełnokontenerowy:

➔ Transport morski door to door lub port to port albo dowolna kombinacja
➔ Organizacja kontenerów do dowolnego wskazanego miejsce załadunku.

Oczywiście nasze usługi nie są ograniczone co do miejsca, realizujemy je z każdego miejsca na świecie. Jesteśmy punktualni – nasze ładunki dostarczane są na czas. Bez ukrytych kosztów.

Skontaktuj się bezpośrednio z działem specjalizującym się w spedycji

Transport i spedycja morska, lotnicza i kolejowa:

Transport morski drobnicowy:

Transport drobnicowy (LCL) realizowany przez LAD Transport daje pewność, że ładunek dotrze w całości we wskazane miejsce w zamierzonym i umówionym czasie. Zapewniamy przestrzeń ładunkową, częste kursy. Dysponujemy szeroką siecią obsługiwanych portów na całym świecie. Proces spedycji morskiej, jest przez spedytorów układany i planowany z dużą dokładnością. W ramach usługi jesteśmy w stanie konsolidować fracht morski przez co klient nie musi obawiać się o transport towaru od różnych dostawców. Przekształcamy ładunki drobnicowe, które mogłyby być wysyłane metodami drobnicowymi, w ładunki FCL, dzięki czemu optymalizujemy transport morski. Jest to też sposób na obniżenie kosztów dostawy.

Transport morski kontenerowy – typy kontenerów:

W transporcie morskim bardzo istotną rolę odgrywa odpowiednie dopasowanie transportowanych przedmiotów do typu transportu, ale też do sposobu transportowania.

W ramach spedycji morskiej korzystamy z następujących kontenerów:

uniwersalny kontener tzw. dry container zwany jeszcze inaczej standardowym. Kontenery tego typu produkowane są stalowe albo aluminiowe. Podłoga jest wytrzymała – dzięki temu można transportować nim cięższe ładunki. Posiadają na ścianach i w podłodze uchwyty dzięki którym można przymocować, usztywnić towar i z dużym prawdopodobieństwem zapobiec uszkodzeniom. Kontenery do transportu morskiego dzielone są w standardowych rozmiarach na 20 i 40 stopowe czyli odpowiedni 1 i 2 TEU. 

high cube dry containers czyli uniwersalne kontenery o podwyższonej wysokości. Ten typ kontenera służy do transportu morskiego wielkogabarytowego ale ładunków lekkich. Podwyższone kontenery podzielić można na 40 i 45 stopowe czyli odpowiednio 2 i 2.25 TEU.

reefer containers to kontenery specjalne, chłodnicze. Przeznaczone są do transportu kontenerowego w temperaturach kontrolowanych. Dla przykładu można nimi transportować produkty takie jak owoce, warzywa, produkty mleczne, ryby albo mięsa. Dotyczą również produktów, które w ramach transportu z innych stref klimatycznych mogłyby przy nagłej zmianie warunków ulec uszkodzeniu. Kontenery te dzielone są jeszcze na podkategorie, wyróżnić można kontenery chłodniczy, izotermiczny, ogrzewany, termiczny, termiczny mechanicznie chłodzony. Jeżeli chodzi o rozmiary tu należy podzielić kontenery na standardowych rozmiarów czyli 20 i 40 stopowe, czyli odpowiednio 1 i 2 TEU, oraz o podwyższonej wysokości czyli 40 i 45 stopowe odpowiednio 2 i 2.25. TEU.

open top containers, czyli kontener z otwartym dachem. Dach niejako stanowi wodoszczelna plandeka z zamknięciem celnym. Tu kontener przygotowany jest na specjalne materiały, które można do niego załadować górą. Mogą to być np materiały sypkie lub maszyny

flat rack containers – podobne do kontenerów z otwartym dachem, z tą różnicą że dodatkowo otwierany jest bok kontenera. Są to kontenery przystosowane do transportu morskiego kontenerowego z myślą o ładunku ponadgabarytowym – takim szczególnie, który musi zostać załadowany bokiem lub górą. Rozmiary to 20 i 40 stopowe czyli 1 i 2 TEU.

platformy, czyli pozbawione ścian i dachu. Są to kontenery, których głównym przeznaczeniem jest transport drewna lub materiałów o podobnym kształcie.

garments on hangers(G.O.H.), kontenery przystosowane do transportu odzieży, które zawierają wieszaki na ubrania. Oczywistym jest, że ich przeznaczeniem jest transport ubrań, które przy pomocy specjalnego uchwytu można zawiesić w kontenerze.

Ikona - grafika

Skorzystaj z usługi spedycji morskiej:

Usługi spedycji morskiej realizowane przez firmę Lad Transport są w oparciu o wcześniejsze rozeznanie w jego potrzebach. Nasi spedytorzy na podstawie potrzeb klienta przygotowują odpowiednią ofertę. Skorzystaj z formularza wyceny lub zadzwoń czy napisz bezpośrednio do nas!

Transport na miarę Twoich oczekiwań!

Jeśli szukasz rzetelnej firmy transportowej, którą wyróżnia profesjonalizm – świetnie trafiłeś! Nasi kierowcy posiadają wieloletnie doświadczenie, niezbędne uprawnienia i umiejętności sprzyjające realizacji zleceń.
Dysponujemy flotą przystosowaną do transportu różnego typu ładunków, a także ładunków ADR. Wszystko to sprawia, że gwarantujemy pełne bezpieczeństwo przewozów.

Transport i spedycja drogowa:

Transport i spedycja morska, kolejowa i lotnicza:

Transport i spedycja ekspresowa do 3,5 tony:

Transport i spedycja ADR, cysterny: