Tel: (+48) 532 444 936 office@ladtransport.com

SPEDYCJA Morska

Szybka Wycena

LAD Transport » Spedycja » Spedycja Morska

Spedycja morska – co i jak realizujemy:

 

Transport morski pełnokontenerowy:

 Transport morski door to door lub port to port albo dowolna kombinacja
 Organizacja kontenerów do dowolnego wskazanego miejsce załadunku.

Oczywiście nasze usługi nie są ograniczone co do miejsca, realizujemy je z każdego miejsca na świecie. Jesteśmy punktualni – nasze ładunki dostarczane są na czas. Bez ukrytych kosztów.

Skontaktuj sie bezpośrednio z działem specjalizującym się w spedycji:

Transport i spedycja morska, kolejowa i lotnicza:

Telefon: +48 505 238 239
E-mail: intermodale@ladtransport.com

Transport morski drobnicowy:

 

Transport drobnicowy (LCL) realizowany przez LAD Transport daje pewność, że ładunek dotrze w całości we wskazane miejsce w zamierzonym i umówionym czasie. Zapewniamy przestrzeń ładunkową, częste kursy. Dysponujemy szeroką siecią obsługiwanych portów na całym świecie.
Proces spedycji morskiej, jest przez spedytorów układany i planowany z dużą dokładnością.
W ramach usługi jesteśmy w stanie konsolidować fracht morski przez co klient nie musi obawiać się o transport towaru od różnych dostawców. Przekształcamy ładunki drobnicowe, które mogłyby być wysyłane metodami drobnicowymi, w ładunki FCL, dzięki czemu optymalizujemy transport morski. Jest to też sposób na obniżenie kosztów dostawy.

Transport morski kontenerowy – typy kontenerów:

 

W transporcie morskim bardzo istotną rolę odgrywa odpowiednie dopasowanie transportowanych przedmiotów do typu transportu, ale też do sposobu transportowania.

 

W ramach spedycji morskiej korzystamy z następujących kontenerów:

  

  •  uniwersalny kontener tzw. dry container zwany jeszcze inaczej standardowym. Kontenery tego typu produkowane są stalowe albo aluminiowe. Podłoga jest wytrzymała – dzięki temu można transportować nim cięższe ładunki. Posiadają na ścianach i w podłodze uchwyty dzięki którym można przymocować, usztywnić towar i z dużym prawdopodobieństwem zapobiec uszkodzeniom. Kontenery do transportu morskiego dzielone są w standardowych rozmiarach na 20 i 40 stopowe czyli odpowiedni 1 i 2 TEU.
  •  high cube dry containers czyli uniwersalne kontenery o podwyższonej wysokości. Ten typ kontenera służy do transportu morskiego wielkogabarytowego ale ładunków lekkich. Podwyższone kontenery podzielić można na 40 i 45 stopowe czyli odpowiednio 2 i 2.25 TEU.
  •  reefer containers to kontenery specjalne, chłodnicze. Przeznaczone są do transportu kontenerowego w temperaturach kontrolowanych. Dla przykładu można nimi transportować produkty takie jak owoce, warzywa, produkty mleczne, ryby albo mięsa. Dotyczą również produktów, które w ramach transportu z innych stref klimatycznych mogłyby przy nagłej zmianie warunków ulec uszkodzeniu. Kontenery te dzielone są jeszcze na podkategorie, wyróżnić można kontenery chłodniczy, izotermiczny, ogrzewany, termiczny, termiczny mechanicznie chłodzony. Jeżeli chodzi o rozmiary tu należy podzielić kontenery na standardowych rozmiarów czyli 20 i 40 stopowe, czyli odpowiednio 1 i 2 TEU, oraz o podwyższonej wysokości czyli 40 i 45 stopowe odpowiednio 2 i 2.25. TEU.
  •  open top containers, czyli kontener z otwartym dachem. Dach niejako stanowi wodoszczelna plandeka z zamknięciem celnym. Tu kontener przygotowany jest na specjalne materiały, które można do niego załadować górą. Mogą to być np materiały sypkie lub maszyny.
  •  flat rack containers – podobne do kontenerów z otwartym dachem, z tą różnicą że dodatkowo otwierany jest bok kontenera. Są to kontenery przystosowane do transportu morskiego kontenerowego z myślą o ładunku ponadgabarytowym – takim szczególnie, który musi zostać załadowany bokiem lub górą. Rozmiary to 20 i 40 stopowe czyli 1 i 2 TEU.
  •  platformy, czyli pozbawione ścian i dachu. Są to kontenery, których głównym przeznaczeniem jest transport drewna lub materiałów o podobnym kształcie.
  •  garments on hangers(G.O.H.), kontenery przystosowane do transportu odzieży, które zawierają wieszaki na ubrania. Oczywistym jest, że ich przeznaczeniem jest transport ubrań, które przy pomocy specjalnego uchwytu można zawiesić w kontenerze.

 

 

Skorzystaj z usługi spedycji morskiej:

 

Usługi spedycji morskiej realizowane przez firmę Lad Transport są w oparciu o wcześniejsze rozeznanie w jego potrzebach. Nasi spedytorzy na podstawie potrzeb klienta przygotowują odpowiednią ofertę. Skorzystaj z formularza wyceny lub zadzwoń czy napisz bezpośrednio do nas!