Spedycja morska

Fracht morski i spedycja morska - skorzystaj z wiedzy naszych spedytorów:

Firma Lad Transport zapewnia bezpieczny transport zleconych do przewiezienia produktów. Dobieramy dla Państwa odpowiedni typ transportu do potrzeb klienta. Dlatego też rozwijamy ofertę na stronie by informować o tym jak szeroki zakres usług jesteśmy w stanie Państwu zaproponować.

Spedycja morska, czy też transport morski może odbywać się w różnych gabarytach i w różnych typach kontenerów. Zapraszamy do kontaktu z działem obsługi klienta lub do skorzystania z formularza wyceny – skontaktujemy się z Państwem tego samego dnia i przedstawimy ofertę zgodnie z zapotrzebowaniem na transport.

W dalszej części tekstu chcemy podzielić się z Państwem co możemy zaproponować w ramach usługi.

Fracht morski jest często wykorzystywanym środkiem transportowym ze względu na jego koszty. Zdarza się, że są niższe niż przy transporcie kolejowym. Ważnym czynnikiem, np przy wyborze między transportem lotniczym a frachtem morskim jest czynnik ładowności. Oczywiście fracht morski umożliwia przetransportowanie większych gabarytów.

Zajmujemy się kompleksową obsługą spedycyjną, łącznie z obsługą celną.

W ramach spedycji morskiej obsługujemy następujące porty europejskie - import:

Rotterdam;

Hamburg;

Gdańsk;

Gdynia;

Jeżeli chodzi o export - obsługujemy wszystkie porty.

Transport morski drobnicowy:

Transport drobnicowy (LCL) realizowany przez LAD Transport daje pewność, że ładunek dotrze w całości we wskazane miejsce w zamierzonym i umówionym czasie. Zapewniamy przestrzeń ładunkową, częste kursy. Dysponujemy szeroką siecią obsługiwanych portów na całym świecie.

Proces spedycji morskiej, jest przez spedytorów układany i planowany z dużą dokładnością.

W ramach usługi jesteśmy w stanie konsolidować fracht morski przez co klient nie musi obawiać się o transport towaru od różnych dostawców. Przekształcamy ładunki drobnicowe, które mogłyby być wysyłane metodami drobnicowymi, w ładunki FCL, dzięki czemu optymalizujemy transport morski. Jest to też sposób na obniżenie kosztów dostawy.

Transport morski kontenerowy - typy kontenerów:

W transporcie morskim bardzo istotną rolę odgrywa odpowiednie dopasowanie transportowanych przedmiotów do typu transportu, ale też do sposobu transportowania.

W ramach spedycji morskiej korzystamy z następujących kontenerów:

uniwersalny kontener tzw. dry container zwany jeszcze inaczej standardowym. Kontenery tego typu produkowane są stalowe albo aluminiowe. Podłoga jest wytrzymała - dzięki temu można transportować nim cięższe ładunki. Posiadają na ścianach i w podłodze uchwyty dzięki którym można przymocować, usztywnić towar i z dużym prawdopodobieństwem zapobiec uszkodzeniom. Kontenery do transportu morskiego dzielone są w standardowych rozmiarach na 20 i 40 stopowe czyli odpowiedni 1 i 2 TEU.

high cube dry containers czyli uniwersalne kontenery o podwyższonej wysokości. Ten typ kontenera służy do transportu morskiego wielkogabarytowego ale ładunków lekkich. Podwyższone kontenery podzielić można na 40 i 45 stopowe czyli odpowiednio 2 i 2.25 TEU.

reefer containers to kontenery specjalne, chłodnicze. Przeznaczone są do transportu kontenerowego w temperaturach kontrolowanych. Dla przykładu można nimi transportować produkty takie jak owoce, warzywa, produkty mleczne, ryby albo mięsa. Dotyczą również produktów, które w ramach transportu z innych stref klimatycznych mogłyby przy nagłej zmianie warunków ulec uszkodzeniu. Kontenery te dzielone są jeszcze na podkategorie, wyróżnić można kontenery chłodniczy, izotermiczny, ogrzewany, termiczny, termiczny mechanicznie chłodzony. Jeżeli chodzi o rozmiary tu należy podzielić kontenery na standardowych rozmiarów czyli 20 i 40 stopowe, czyli odpowiednio 1 i 2 TEU, oraz o podwyższonej wysokości czyli 40 i 45 stopowe odpowiednio 2 i 2.25. TEU.

open top containers, czyli kontener z otwartym dachem. Dach niejako stanowi wodoszczelna plandeka z zamknięciem celnym. Tu kontener przygotowany jest na specjalne materiały, które można do niego załadować górą. Mogą to być np materiały sypkie lub maszyny.

flat rack containers - podobne do kontenerów z otwartym dachem, z tą różnicą że dodatkowo otwierany jest bok kontenera. Są to kontenery przystosowane do transportu morskiego kontenerowego z myślą o ładunku ponadgabarytowym - takim szczególnie, który musi zostać załadowany bokiem lub górą. Rozmiary to 20 i 40 stopowe czyli 1 i 2 TEU.

platformy, czyli pozbawione ścian i dachu. Są to kontenery, których głównym przeznaczeniem jest transport drewna lub materiałów o podobnym kształcie.

garments on hangers(G.O.H.), kontenery przystosowane do transportu odzieży, które zawierają wieszaki na ubrania. Oczywistym jest, że ich przeznaczeniem jest transport ubrań, które przy pomocy specjalnego uchwytu można zawiesić w kontenerze.