Transport drogowy

Zajmujemy się przewozem towarów drogą lądową za pomocą różnego rodzaju pojazdów dostosowanych do rodzaju transportowanego ładunku. Jesteśmy firmą z wieloletnim doświadczeniem. Posiadamy odpowiednią licencję oraz zezwolenia na wykonywanie zleceń transportowych. Specjalizujemy się w organizowaniu transportu krajowego i międzynarodowego.
W celu uzyskania szybkiej wyceny transportu prosimy o wysłanie zapytania lub skorzystanie z kontaktu bezpośrednio ze specjalistą. Wystarczy przejść do kontaktu.

Szybka wycena

Zalety transportu drogowego:

Transport drogowy jest jednym z najczęściej wybieranych form przewozu towarów przez przedsiębiorstwa sprzedające produkty, czy przez producentów. Infrastruktura transportowa jest intensywnie rozwijana. W dużym skrócie określenie transport drogowy obejmuje wykonywanie działalności gospodarczej obejmującej przewóz rzeczy lub osób za pomocą pojazdów kołowych, także z przyczepą lub naczepą. Jeśli chcą Państwo dowiedzieć się więcej, zapraszamy do lektury.

Skontaktuj się bezpośrednio z działem specjalizującym się w spedycji

Transport i spedycja drogowa:

Uniwersalna forma transportu:

Transport drogowy jest uniwersalny – można korzystać z niego jako z jedynej formy transportu. Może stanowić również część multimodalnego transportu. Często stanowi uzupełnienie dla transportu lotniczego lub morskiego ze względu na ograniczone możliwości tych form transportowych. Ma to oczywiście związek z szerokim dostępem do infrastruktury drogowej. Przy transporcie multimodalnym należy pamiętać, że bardzo często transport drogowy jest wykorzystywany na etapie początkowym, gdzie towar jest dostarczany np do portu i końcowym, gdzie w miejscu docelowym towar jest odbierany i transportowany do miejsca rozładunku.

Koszty transportu drogowego towarów:

Oczywiście ceny w transporcie drogowym uzależnione są od wielu czynników – np. czy mamy do czynienia z transportem LTL czy FTL. Transport drogowy uzależniony jest od cen paliw i ich zużycia przez pojazdy, koszty zużycia pojazdów. Pomimo, że wpływ na koszt ma dużo czynników, to transport drogowy w dalszym ciągu pozostaje jedną z najbardziej opłacalnych opcji transportowych – szczególnie jeżeli weźmiemy pod uwagę koszt transportu lotniczego, czy morskiego. Czyli jest to forma transportu najbardziej zoptymalizowana, wypośrodkowana, gdzie stosunek ceny do jakości jest najlepszy. Transport drogowy towarów jest wybierany ze względu na cenę przez branże spożywcze, producentów AGD i RTV, materiałów budowlanych czy środków codziennego użytku, ponieważ cena transportu mocno wpływa na ceny sprzedawanych produktów i często też na samą marżę.

Dostępność:

Przez to, że transport drogowy jest powszechny dostęp do niego jest bardzo ułatwiony. Procedury w przypadku transportu lotniczego lub transportu morskiego są bardziej skomplikowane do zoorganizowania. W przypadku transportu drogowego, ułatwiony jest dostęp do pracowników posiadających odpowiednie kwalifikacje, co powoduje, że jest łatwiej dostępny.

Rodzaje transportu drogowego:

Główny podział transportu drogowego z którym możemy się spotkać to podział na transport krajowy oraz międzynarodowy. Jest to bardzo ogólny podział. W przypadku transportu międzynarodowego warto wspomnieć o transporcie wewnątrzwspólnotowym i międzykontynentalnym.

Transport drogowy dzielony jest również ze względu na przedmiot transportu. I tak można wyróżnić transport towarów i osób. Warto również wspomnieć o transporcie multimodalnym i intermodalnym. Choć w przypadku tego pierwszego transport drogowy stanowi część całego ciągu transportowego.

Poza tym można wyróżnić podział na transport FTL i LTL – czyli transport całopojazdowy i częściowy.

transport ltl

Transport LTL

Transport LTL to tak zwany ładunek częściowy w transporcie w pojeździe ciężarowym. Często stosuje się w momencie gdy pojazd nie jest w pełni załadowany, a pojazd jest w trakcie doładowywany tak żeby transport był opłacalny.

ftl

Transport FTL

Transport FTL mamy z nim do czynienia wtedy gdy pojazd transportuje jeden ładunek i jest w pełni załadowany – co nie oznacza, że musi być w pełni obciążony.

ftl dekoracyjny

Transport drobnicowy

Mówimy o nim wtedy, gdy przewoźnik transportuje ładunki częściowe (LTL). Na taki ładunek mogą składać się produkty, które mają opakowania własne lub zbiorcze. Często są to małe produkty, towary przetworzone, wyroby już gotowe. Przy takich transportach bardzo istotny jest odpowiedni ostrożny załadunek takich ładunków, ponieważ często bywają delikatne – nieodpowiedni załadunek może grozić uszkodzeniem transportowanych towarów. Takie ładunki cechuje również niewielka masa i zróżnicowane kształty. Przy transporcie drobnicowym występuje również duże rozproszenie zleceniodawców i odbiorców towaru. Dzięki dużemu doświadczeniu potrafimy odpowiednio zoptymalizować transporty w taki sposób by ich opłacalność była maksymalna, a jednocześnie by transport był bezpieczny. Posiadamy ubezpieczenie OCP oraz dodatkowo płatne ubezpieczenie CARGO.

grafika 15

Transport ekspresowy

Transport wykonywany busami do 3,5T DMC – choć nie tylko. Mogą być do realizacji takiego transportu angażowane większe jednostki, natomiast im większa jednostka tym transport jest dłuższy. Dużą zaletą tej formy transportu jest czas w jakim realizowana jest przesyła. W ramach 24h jestesmy w stanie przejechać znacznie więcej niżeli ciągnik siodłowy. Pojazdy do transportu mogą być wyposażone w windę, agregat chłodniczy – wtedy mamy do czynienia z pojazdem chłodnią. Transport ekspresowy busami do 3,5T DMC wykorzystywany przez mocno wyspecjalizowanych producentów z przemysłu metalurgicznego czy włókienniczego. Z tej formy przewozu towarów korzysta również często branża odzieżowa.

grafika transport ponadgabarytowy

Transport ponadgabarytowy

Transport ponadgabarytowy to taki transport gdzie przewożone towary przekraczają swoją masą lub wymiarem normy ustalone dla transportu drogowego. Dlatego też nazywany jest również transportem ponadnormatywnym, czy nienormatywnym. Taki transport wymaga odpowiedniej dokumentacji, przeprowadzany jest przez wyspecjalizowanych kierowców odpowiednio dobranymi do potrzeby naczepami. Transport taki odbywa się przy eskorcie pilota po ściśle przygotowanej dla takiego transportu trasie. Może wymagać usuwania oznakowania drogowego, różnego rodzaju ekspertyz co do wytrzymałości nawierzchni po której transportowany ma być towar nienormatywny.

biohazard

Transport ADR

Transport LTL to tak zwany ładunek częściowy w transporcie w pojeździe ciężarowym. Często stosuje się w momencie gdy pojazd nie jest w pełni załadowany, a pojazd jest w trakcie doładowywany tak żeby transport był opłacalny.W ramach transportu drogowego przewożone są materiały niebezpieczne w ramach umowy o transporcie materiałów niebezpiecznych ADR. Są to wszelkie materiały, które mogą być niebezpieczne dla środowiska, zdrowia i życia ludzkiego lub dla mienia. Są to np gazy łatwopalne, toksyczne, paliwa, materiały utleniające, itp.

Regulacje prawne dotyczące transportu drogowego

W Polsce Ustawa o transporcie drogowym z dnia 6 września 2001 roku reguluje wymagane aspekty działalności firmy oraz sposobu przewozu oraz transportu zarówno krajowego jak i międzynarodowego. Ponadto ustawa ta określa działania Inspekcji Transportu Drogowego oraz odpowiedzialność osób wykonujących te usługi.

Licencja na transport drogowy

Jak każda firma profesjonalnie zajmująca się transportem posiadamy odpowiednią licencję uprawniającą do wykonywania działalności gospodarczej.
Wszyscy nasi kierowcy są odpowiednio przeszkoleni, odbyli wymagane kursy i posiadają odpowiednie certyfikaty.

Inspekcja Transportu Drogowego

Jednostka która narodziła się na gruncie ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym. Jest to wyspecjalizowana formacja kontrolna, której celem jest między innymi poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, przeciwdziałanie degradacji dróg, przeciwdziałanie nieuczciwej konkurencji w transporcie drogowym, oddziaływanie na przedsiębiorców aby przestrzegali prawa, czy próba wyeliminowania bezprawnych zachowań i postaw w transporcie drogowym. Jest to centralny organ administracji rządowej, który podlega ministrowi.

Ikona - grafika

Skorzystaj z usługi transportu międzynarodowego LAD Transport

Nasze usługi realizujemy na terenie całej Unii Europejskiej. W oparciu o przepisy obowiązujące na terenie UE, ze szczególną dbałością. Skontaktuj się z nami. Nasi specjaliści na podstawie wywiadu z klientem przygotują szczegółową ofertę. Skorzystaj z formularza wyceny lub zadzwoń czy napisz bezpośrednio do nas.

Transport na miarę Twoich oczekiwań!

Jeśli szukasz rzetelnej firmy transportowej, którą wyróżnia profesjonalizm – świetnie trafiłeś! Nasi kierowcy posiadają wieloletnie doświadczenie, niezbędne uprawnienia i umiejętności sprzyjające realizacji zleceń.
Dysponujemy flotą przystosowaną do transportu różnego typu ładunków, a także ładunków ADR. Wszystko to sprawia, że gwarantujemy pełne bezpieczeństwo przewozów.

Transport i spedycja drogowa:

Transport i spedycja morska, kolejowa i lotnicza:

Transport i spedycja ekspresowa do 3,5 tony:

Transport i spedycja ADR, cysterny: